Kopijavimas, spausdinimas, skenavimas Vilniuje

Linijų storiai brėžiniuose

Labai dažna nepatyrusių projektuotojų, geodezininkų, mechanikų ir kitų specialybių braižytojų klaida – braižant brėžinius naudojami netinkami linijų storiai. Linijų storis, paprastai nurodomas mm. Tokia linijų storių matavimo sistema taikoma Autocad, Corel Draw, Visio ir kitose braižymo ar darbo su grafika programose. Renkantis linijų storį pasiimkite liniuotę ir pabandykite įsivaizduoti, kaip atrodys 0,09mm storio linija. Būtent šį storį dažnai brėžiniuose naudoja nepatyrę projektuotojai, argumentuodami tuo, kad šią liniją jų naudojamas buitinis spausdintuvas spausdina gerai ir ryškiai matomą.

Brėžinių spausdinimui mes naudojame specialiai tam pritaikytą ir daug metų tobulintą, inžinerinių spausdinimo/kopijavimo sistemų gamintojų XEROX ir HP įrangą, suteikiančią galimybę išspausdinti ypač plonas linijas nuo 0,05mm, bet jos yra tokios plonos, kad praktiškai nematomos plika akimi. Buitiniai spausdintuvai ir biuro reikmėms skirti spausdinimo įrenginiai paprastai spausdina linijas ne plonesnes nei 0,2mm. Visos linijos, kurių storis plonesnis nei ploniausia spausdinama linija, spausdinamos vienodai. T.y. linijos, kurių storis mažesnis nei 0,2mm (0,18, 0,15, 0,13, 0,09, 0,05mm ir kt.) spaude bus matomos taip pat kaip ir 0,2mm. Tuo galite įsitikinti patys nusibraižę ir atsispausdinę keletą skirtingo storio linijų. Renkantis linijų storį būtina atsižvelgti į mūsų įrangos technines spausdinimo galimybes, todėl mes nerekomenduojame naudoti linijų, kurių storis mažesnis nei 0,15mm.

Rašaliniai spausdintuvai, spausdinimui naudojant ne specialų CAD popierių, paprastai spausdina gerokai storesnes linijas.

Žemiau pateikiame keletą rekomendacijų linijų storiams:

  • Pagrindinės ištisinės linijos: (Matomojo kontūro linijos, skerspjūvių ir pjūvių kontūro linijos): 0,20; 0,25; 0,35; 0,5; 0,7;
  • Plonosios ištisinės linijos: (Matmenų, iškeltinės, brūkšniavimo linijos): 0,15; 0,18; 0,25; 0,35; 0,5;
  • Brūkšninės, taškinės linijos: (Nematomo kontūro linijos, ašinės ir centrų linijos): 0,25; 0,35; 0,5.

Brėžiniai, nubraižyti tokiais linijų storiais bus lengviau įžiūrimi, visos detalės matysis ir bus gerai įskaitomos.

Besirengiantiems spausdinti planšetus ar brėžinius su spalvotu fonu, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad linijos, kurių spalvos intensyvumas mažesnis ar artimas brėžinio fonui, atspausdinus vizualiai atrodys plonesnės. Todėl tokių linijų storį reikėtų padidinti per vieną poziciją.

Prieš eidami spausdinti brėžinius pasitikrinkite linijų storius ir įsitikinkite, kad visi Jums reikalingi sluoksniai nėra užšaldyti ir spausdinimo funkcija jiems nėra išjungta. Priešingu atveju, linijas darbo erdvėje matysite, bet ant išspausdinto lapo jų nebus.

Pasitikrinkite, ar “Defpoints” sluoksnyje nėra Jums reikalingų linijų. Šis sluoksnis naudojamas tik laikinų, nespausdinamų linijų braižymui ir spausdinimo funkcijos “Defpoints” sluoksniui įjungti neįmanoma. Taip pat nepatartina naudoti “Default” linijų storio, nes kiekvienoje darbo vietoje jis gali būti nustatytas skirtingai.

Jei ruošiatės daryti PDF failą, apsispręskite kaip spausdinsite brėžinius spalvotai ar juodai baltai (“None”, “Monochrome” ar “Greyscale”), ir spausdindami į PDF pasirinkite norimą spalvingumą. “None” – jei spausdinsite spalvotai, “Monochrome” – jei juodai baltai (viena spalva), “Grayscale” – jei spausdinsite juodai baltai bet su pilkumo atspalviais. Jei padarysite spalvotą PDF ir jį norėsite atsispausdinti juodai baltai, atspausdintame brėžinyje šviesių spalvų linijos matysis blogai arba jų beveik nematysite.

DWG linijų storių testas, kurį rekomenduojame atsispausdinti prieš pradedant braižymo darbus: atsisiųsti.